21 lipca 2013

I love B.B cream Peripera

Przyznaję, jestem fanką kremów BB. Moim pierwszym kremem BB był Garnier. Ale czytając różne blogi i opinie osób używających kremów BB z Korei postanowiłam też koreański krem BB wypróbować na własnej skórze.

Moje "próby" trwają już ponad dwa lata. O wcześniejszych moich doświadczeniach z koreańskimi kremami BB i nie tylko napisze wkrótce, a dzisiejszy wpis chciałabym poświęcić mojemu ulubionemu ostatnio I Love B.B Cream firmy Peripera. Jak na wzrokowca przystało, pierwsze co mnie urzekło w tym kremie, to opakowanie. Jest ono naprawdę prześliczne. "Dziewczęco różowe". Zresztą oceńcie same ;) Krem ten produkowany jest w dwóch odcieniach: Light i Natural.Ja zdecydowałam się na Light. Była to dobra decyzja, ponieważ
krem ten idealnie pasuje do mojej cery, która jest dość jasna. Szukałam także kremu, który będzie miał duże krycie, żeby zatuszować wszelkiego rodzaju niedoskonałości cery jak na przykład piegi czy pieprzyki. Jest naprawdę skuteczny jeśli chcemy "schować" wszelkiego rodzaju krostki i pryszcze. Kremy BB na ogół kryją dość dobrze, Peripera natomiast jest w tym świetna. Z wypróbowanych przeze mnie kremów BB, to właśnie ona kryje najlepiej. Wystarczy jedna warstwa, aby cera wyglądała gładko i promiennie.

Konsystencja kremu jest dość gęsta i kremowa, co sprawia, że nie "spływa" z twarzy po kilku godzinach. Jeśli chodzi o odcień Light, to może on się wydawać na pierwszy rzut oka zbyt jasny. Krem ten jednak chwilę po nałożeniu idealnie dopasowuje się cery. Warto wspomnieć o zapachu, który jest lekki i przyjemny. Nie drażni swoja intensywnością.I Love B.B Cream jest idealnym kremem dla osób, które nie chcą lub nie lubią opalać twarzy. Posiada filtr SPF 50+ Pa+++. W skład kremu, co jest jego zaletą, wchodzą Dwutlenek Tytanu i  Tlenek Cynku, które są filtrami mineralnymi (fizycznymi). Filtry te nie wnikają w głąb skóry i działają na zasadzie odbijania światła. Stosowanie ich jest więc bezpieczne dla naszego zdrowia.Oznaczenie PA+++ oznacza wysokość ochrony przed promieniami UVA. Trzy plusiki oznaczają najwyższą ochronę. Zawiera też ekstrakt z aloesu, witaminę C i witaminę E.
Pojemność kremu to 50ml. Krem jest bardzo wydajny i wystarcza go na długo.
Cena ok. 47zł.

2 komentarze: